czesci zamienne linde

Wózki widłowe Linde – czym się wyróżniają?

Marka Linde to znany producent wózków widłowych. Pierwszy wózek Linde pojawił się na rynku w 1959 roku. Od tego czasu marka wciąż udoskonala swoje produkty, wprowadzając do oferty nowoczesne technologie i rozwiązania. Co wyróżnia profesjonalne urządzenia marki Linde na tle innych producentów?

Cechy, które wyróżniają wózki widłowe Linde na tle konkurencji

Przedsiębiorstwo Linde od ponad 60 lat oferuje wózki widłowe, co pozwoliło na stworzenie rozbudowanej oferty. Do dyspozycji klientów biznesowych oddano m.in. wózki paletowe, podnośnikowe, podwójnego składowania, VNA, wózki wysokiego składowania, wózki do komisjonowania i inne. Priorytetem podczas produkcji wózków widłowych jest ergonomia, bezpieczeństwo oraz produktywność.

Cecha, która znacząco wyróżnia wózki Linde, to ich wszechstronność zastosowania. Urządzenia powszechnie wykorzystywane są w wielu, różnorodnych zakładach produkcyjnych oraz magazynach o różnym profilu działalności. Wózki znajdują zastosowanie zarówno do pracy wewnątrz budynków, jak również na otwartych przestrzeniach. Urządzenia napotkać można również przy pracy w największych centrach logistycznych oraz przy remontach infrastruktury na terenie kraju.

Co ważne, wyposażenie wózków Linde może zostać indywidualnie dopasowane do wymagań i preferencji operatora wózka, jak również specyfiki wykonywanej pracy.

Kolejną cechą charakterystyczną dla wózków marki Linde jest stabilność urządzeń, co ma bezpośrednie przełożenie na ogólne bezpieczeństwo i komfort pracy, zarówno dla operatorów, jak i wszystkich innych pracowników danego magazynu czy przedsiębiorstwa.

Łatwość w obsłudze to kolejna zaleta. Kompaktowa oś wózków umożliwia wykonywanie manewrów z milimetrową precyzją. System sterowania Linde Steer Control, na który składa się mini kierownica oraz joystick, zastąpiły klasyczny model kierownicy widywany w wózkach widłowych. System minimalizuje obciążenie fizyczne operatora, gwarantuje komfort i wydajność pracy. Linde Motion Detection to system wspomagania, w który wyposażono wiele modeli wózków. Umożliwia on dodatkowo bezpieczną jazdę do tyłu.

Podczas zakupu wózka widłowego szczególną rolę odgrywa nie tylko koszt zakupu, ale także koszty eksploatacji, energii oraz serwisowania. Łatwo dostępne części do wózków Linde, baterie kwasowo-ołowiowe to rozwiązania i usługi dopasowane do wszystkich wymagań logistycznych.

Najpopularniejsze serie i modele wózków marki Linde

Oferta marki liczy aż 77 serii wózków widłowych, w których łącznie odnaleźć można aż 382 różnych wariantów konstrukcyjnych. Co więcej, firma Linde oferuje ponad 10 000 opcji wyposażenia.

W ofercie marki Linde odnaleźć można wózki widłowe spalinowe, gazowe oraz elektryczne. Wózki elektryczne to doskonałe modele do hal produkcyjnych i zamkniętych magazynów – są ciche i nie emitują spalin.

Modele spalinowe dedykowane są przede wszystkim do pracy na zewnątrz. Cechują się solidną konstrukcją, trwałością, jak również odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Napęd hydrostatyczny wraz z dwupedałowym systemem jazdy oraz systemem Linde Load Control sprawia, że operator wózka widłowego bez trudu wykonana urządzeniem każdy manewr, zarówno w trakcie jazdy, jak również podczas podnoszenia ładunków. Modele H20 – H35 wyposażone są w takie nowoczesne systemy.

Wózki widłowe gazowe emitują minimalną ilość spalin oraz hałasu. Model H14 – H20 EVO to wariant najbardziej reprezentatywny dla tego segmentu.

Na szczególną uwagę zasługują także modele, które cechują się łatwością manewrowania na wąskim terenie oraz udźwigiem aż do 20 ton, co pozwala na używanie wózków do najcięższych i największych gabarytowo ładunków. Wytrzymała technologia napędowa z niezwykle czułym system kontroli trakcji, to najlepsza gwarancja szybkiego, precyzyjnego podnoszenia oraz transportu ładunków. Także innowacyjny czujnik Rack Protection System, który „obserwuje” otoczenie na poziomie podłogi, automatycznie wyhamowuje jazdę, chroniąc przed zderzeniem z innymi elementami.

Łatwa dostępność części do wózków Linde

Jedną z głównych korzyści zakupu wózków od tego producenta jest szeroka dostępność do części zamiennych Linde. W naszym serwisie przeprowadzamy naprawy z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych do wózków Linde, ale oferujemy również doskonałe zamienniki, które spełnią swoje zadanie i pozwolą na dalszą eksploatację wózka lub innych urządzeń UTB od Linde. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj