Windy (Dźwigi)

a) Dźwigi budowlane
b) Dźwigi teatralne
c) Dźwigi osobowe
d) Dźwigi towarowe
e) Dźwigniki
f) Dźwignice

Windy (Dźwigi)

Naprawy spawalnicze wind (dźwigów)

Przeprowadzamy profesjonalne naprawy spawalnicze wind z uzgodnieniem UDT, WDT i TDT. Dzięki temu szybko i sprawnie przywrócimy dźwigom ich pierwotną funkcjonalność, a także zadbamy o wytrzymałość poszczególnych elementów konstrukcyjnych wykonanych ze stali. Przed podjęciem prac ustalamy ich harmonogram, przygotowujemy projekt oraz konsultujemy go z klientem.

Charakterystyka dźwigów

Dźwigi to podstawowe urządzenia wykorzystywane do podnoszenia różnego rodzaju ładunków i osób oraz przemieszczania ich. Znajdują zastosowanie w wielu branżach, w tym m.in. w branży budowlanej, logistycznej, przemysłowej czy też usługowej. Dźwigi dzielimy m.in. ze względu na ich parametry techniczne, rodzaj konstrukcji oraz zastosowanie. Najpopularniejsze z nich to:

  • dźwigi budowlane – wykorzystywane na budowach, operator znajduje się w kabinie;
  • dźwigi okrężne – porusza się z zamkniętej pętli w ruchu ciągłym
  • dźwigi osobowe – wykorzystywane w pionowym transporcie ludzi (popularne windy);
  • dźwigi towarowe – przemieszczające ładunek po specjalnych prowadnicach;
  • dźwigi szpitalne – wykorzystywane do przewozu chorych na łóżkach i niezbędnego sprzętu medycznego lub rehabilitacyjnego.

Zakres prac

W przypadku każdej realizacji rozpoczynamy od dokładnej inspekcji dźwigu, a następnie oceniamy jego stan techniczny i wskazujemy na elementy konstrukcyjne, które wymagają spawania. Przygotowany projekt i wycenę poddajemy akceptacji ze strony klienta, po czym przystępujemy do realizacji naprawy spawalniczej zgodnie z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego, Transportowego Dozoru Technicznego i Wojskowego Dozoru Technicznego. Zajmujemy się zarówno naprawą spawalniczą konstrukcji stalowej, jak i wymianą elementów stalowych, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Do najczęściej wykonywanych prac należą: spawanie kabiny, ramy kabiny lub ramy przeciwwagi. Zrealizujemy również niestandardowe prace naprawcze związane ze spawaniem. Nad bezpieczeństwem i jakością prac czuwają doświadczeni eksperci o odpowiednim przygotowaniu merytorycznym i technicznym.

Indywidualne podejście do klienta

Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Po poznaniu dokładnych potrzeb klienta przygotowujemy indywidualną wycenę i harmonogram prac. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem.