Suwnice, wciągniki i wciągarki

Suwnice, wciągniki i wciągarki - naprawy spawalnicze

Jako Lubritech specjalizujemy się m.in. w przeprowadzaniu profesjonalnych napraw spawalniczych suwnic, wciągników i wciągarek. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Suwnice, wciągniki i wciągarki – czym są i gdzie się je wykorzystuje?

Warto poznać różnice pomiędzy tymi sprzętami. Suwnica jest dźwignicą, która może pracować w ruchu przerywanym i składa się z dedykowanej konstrukcji nośnej osadzonej na torach. Porusza się po szynach i za pomocą wciągarki lub wciągnika przesuwa ładunki w poziomie i pionie. Urządzenia te podlegają Urzędowi Dozoru Technicznego, Transportowego Dozoru Technicznego i Wojskowego Dozoru Technicznego.

Częścią składową suwnic mogą być wciągniki i wciągarki. Pierwsze służą do podnoszenia ładunku za pomocą łańcucha lub liny i chwytnego haka. Najczęściej wykorzystuje się je w jednym miejscu i nie są mobilne. Konstrukcja nośna wciągnika to jednocześnie jego obudowa. Specyfika działania wciągarki jest taka sama, jednak posiada osobną konstrukcję nożną od obudowy mechanizmu. Wciągarki i wciągniki mogą być również samodzielnymi urządzeniami.

Sprzęt wykorzystywany jest w przemyśle ciężkim, transporcie, logistyce oraz w sektorze budowlanym.

Zakres prac spawalniczych

W trakcie eksploatacji suwnice, wciągniki i wciągarki narażone są na uszkodzenia eksploatacyjne poszczególnych elementów stalowych konstrukcji. To sprawia, że należy przeprowadzać regularny serwis urządzeń i wdrażać naprawcze prace spawalnicze, które zwiększają żywotność sprzętu oraz minimalizują koszty jego utrzymania w dłuższej perspektywie.