czesci do wozka manitou

Główne zalety wózków widłowych Manitou

Firma Manitou Group to jeden z liderów światowego rynku w obszarze produkcji i dystrybucji wózków widłowych i innych rozwiązań z obszaru UTB. Początki francuskiej marki sięgają 1958 roku. Wówczas założył ją Marcel Braud. Od tego czasu Manitou zbudowało pozycję zaufanego partnera biznesowego w sektorze przemysłowym. Obecnie firma zatrudnia już ponad 4000 pracowników i posiada swoich przedstawicieli w 140 krajach. Czym charakteryzują się wózki widłowe i inne urządzenia Manitou?

Kilkadziesiąt lat doświadczenia i bogata tradycja

Nie jest przypadkiem to, że firma Manitou z powodzeniem buduje swoją pozycję już od 65 lat. W 1958 roku francuski producent wprowadził na rynek swój pierwszy terenowy wózek widłowy MC 5. Na przestrzeni ponad sześciu dekad firma stale się rozwijała i zdobywała nowe rynki. Wieloletnie doświadczenie, bogata tradycja i doskonała znajomość rynku sprawiły, że obecnie urządzenia UTB Manitou zaliczane są do najlepszych na rynku.

Flagowym rozwiązaniem pozostaje wózek widłowy Manitou. Co ciekawe, w 2017 roku, na rynek wypuszczono zmodernizowaną wersję zabytkowego MC 5. Mowa tu o modelu MC 18, który posiada ładowność aż 1800 kilogramów. To prawie cztery razy więcej niż jego poprzednik z 1958 roku.

Wysoka wydajność codziennej pracy

Oczywiście jednym z głównych atutów urządzeń Manitou jest ich wydajność. Wózki widłowe doskonale sprawdzają się w intensywnej eksploatacji i są odporne na duże obciążenia. Dla zachowania zwiększonej żywotności sprzętu należy obsługiwać go zgodnie z wytycznymi producenta oraz stosować się do wskazań technicznych. Te ostatnie dotyczą m.in. maksymalnego obciążenia wózka widłowego czy też właściwego serwisowania. Odpowiednio dbając o sprzęt Manitou, zapewnisz sobie jego wysoką wydajność na lata.

Uniwersalne przeznaczenie

Wózki widłowe i inne urządzenia UTB Manitou charakteryzują się uniwersalnym przeznaczeniem. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane w różnych sektorach. Na co dzień stanowią podstawowe wyposażenie w wielu zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych czy też magazynach. Solidna konstrukcja wózków i ich wytrzymałość sprawiają, że mogą być wykorzystywane również w warunkach zewnętrznych, np. na otwartych magazynach lub placach budowy. Dostępne na rynku modele można rozbudowywać o wymienne widły Manitou oraz inne elementy. Dzięki temu wzrasta wszechstronność tego sprzętu. Urządzenia te pozwalają na szybkie i sprawne ładowanie, rozładowywanie, podnoszenie i przewożenie różnego typu ładunków.

Precyzyjna i bezpieczna praca

W codziennej pracy niezwykle ważne jest zachowanie precyzji oraz wysokich standardów bezpieczeństwa. Jest to możliwe dzięki urządzeniom Manitou. Skonstruowano je w ten sposób, aby gwarantowały wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno operatora, jak i przewożonego ładunku. Wszystko po to, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych wypadków oraz strat. Aby utrzymać te standardy, należy regularnie serwisować wózki widłowe Manitou oraz przeprowadzać w nich niezbędne prace naprawcze.

Intuicyjna obsługa i niezawodność

Intuicyjna obsługa sprawia, że praca z wózkami widłowymi Manitou jest jeszcze wygodniejsza. Układ kierowniczy działa bardzo wydajnie, a wysokiej jakości komponenty i podzespoły zwiększają niezawodność sprzętu. Oczywiście w trakcie pracy należy zachować koncentrację i utrzymać standardy wewnątrzfirmowe. Wózki widłowe i inne urządzenia UTB od Manitou mogą obsługiwać tylko osoby, które posiadają niezbędne uprawnienia. Wpływa to korzystnie na jakość wykonywanej pracy i zwiększa jej bezpieczeństwo.

Popularne modele wózków widłowych Manitou

Francuski producent Manitou podzielił swoją ofertę wózków widłowych na kilka podstawowych serii. Wskazują one na specyfikę danych urządzeń oraz potencjał ich zastosowania w praktyce.

Popularne serie wózków Manitou to:

  • serie MC i M (wózki widłowe terenowe przeznaczone do pracy na każdym podłożu);
  • seria MI (wózki z napędem gazowym i diesel);
  • seria ME (wózki widłowe elektryczne);
  • seria MSI (wózki widłowe z przekładnią hydrostatyczną stosowane przy transporcie nieporęcznych i długich ładunków).

W każdej z serii znajdują się modele, które różnią się parametrami technicznymi oraz potencjałem ich zastosowania. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie sprzętu do swoich potrzeb oraz zadań, które będą wykonywane przy jego wsparciu.

Części zamienne Manitou są powszechnie dostępne

Każdy sprzęt w procesie eksploatacji narażony jest na różnego rodzaju usterki. Nie inaczej jest z wózkami widłowymi. W nich może dochodzić od uszkodzeń kabiny operatora czy też usterek przeciążeniowych. Praca z niesprawnym wózkiem widłowym jest bardzo ryzykowna i może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym sytuacji zagrażających zdrowiu lub życiu operatora. Na szczęście części zamienne Manitou są łatwo dostępne.

Nasz zespół specjalizuje się w wykonywaniu specjalistycznych napraw wózków widłowych i innych sprzętów UTB Manitou. Korzystamy z oryginalnych części zamiennych takich jak widły Manitou i inne elementy budowy sprzętu. Możemy również przygotować kompatybilne zamienniki na zamówienie klienta. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Pomożemy Ci w przywróceniu do eksploatacji wózków widłowych Manitou.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj