spawanie zurawi hds - Z czego zbudowany jest żuraw HDS i jakim naprawom spawalniczym można go poddać?

Z czego zbudowany jest żuraw HDS i jakim naprawom spawalniczym można go poddać?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to częsty widok na placach budowy, przy rozładunku towarów, a nawet w pracach związanych z wycinką drzew. Z czego jest zbudowany i jakich napraw wymaga w celu zachowania sprawności niezbędnej do prawidłowej realizacji zamówień?

Hydraulika i pęknięcia

Instalacja hydrauliczna wymaga regularnej diagnostyki ze względu na ryzyko powstawania przecieków. Prace spawalnicze w żurawiach HDS dotyczą przede wszystkim pęknięć, czy to w obszarze wysięgnika, czy podramówek. Serwis cięższych elementów prowadzi często do wycięcia całego pęknięcia, a następnie nałożenia dopasowanej wstawki. Większość właścicieli żurawi HDS decyduje się na spawanie ze wzmocnieniem, ponieważ to szansa na przedłużenie żywotności całej konstrukcji.

Co robić po wystąpieniu awarii?

Operator powinien przerwać zadanie, zatrzymać ruch dźwigu i zabezpieczyć miejsce do dalszych działań diagnostycznych. Wiele problemów stwarzają luzy na styku ruchomych elementów, dlatego regularna wizyta doświadczonego spawacza przyda się każdej firmie posługującej się żurawiem HDS. Szczególną uwagę warto poświęcić korpusowi, na którym pojawiają się od czasu do czasu poważniejsze rysy wymagające spawania. Najlepiej nawiązać współpracę ze spawaczem o potwierdzonych uprawnieniach UDT.

Identyfikacja uszkodzenia, gatunku stali i konsultacje z UDT

W szczególnych przypadkach spawacze podejmują się rozbudowy lub głębokiej modyfikacji konstrukcji żurawia po precyzyjnych konsultacjach z producentem. Dzięki temu operator zyskuje większą elastyczność albo stabilizację przy wymagających zadaniach technicznych. Naprawy spawalnicze wiążą się z precyzyjną klasyfikacją gatunku stali i odpowiednim dopasowaniem technologii. Dopiero po prawidłowym rozpoznaniu materiału specjalista dobiera metodę serwisu. Kontakt z inspektorem UDT to pilna potrzeba przy realizacji poważniejszych napraw. Po akceptacji warunków przystępuje się do dalszych działań.

Na zakończenie

Naprawy spawalnicze zleca się tylko certyfikowanym specjalistom koniecznie z potwierdzonymi rekomendacjami, szczególnie w odniesieniu do użytkowania żurawi HDS.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj