spawanie ukladnic magazynowych - Układnice magazynowe – jakie rodzaje wyróżniamy?

Układnice magazynowe – jakie rodzaje wyróżniamy?

Układnica magazynowa to urządzenie, które zastępuje w pewnych obszarach klasyczny wózek widłowy. Stosowane są powszechnie w halach magazynowych.

Dlaczego magazyn skorzysta na takim rozwiązaniu?

Automatyzacja narzędzia to jedna z najważniejszych przewag dla przedsiębiorstwa ze względu na wykluczenie błędu ludzkiego. Układnice ustawia się oddzielnie dla każdego korytarza, co na początku oznacza spore wydatki. W celu większej kontroli właściciele magazynów decydują się na wprowadzenie kamer śledzących pracę systemu. Dzięki temu można szybko zamówić serwis spawalniczy po wykryciu usterek. Awarie dotyczą głównie wideł teleskopowych, ale też łączeń, które muszą wytrzymywać spore obciążenia.

Do obsługi większości grup towarów

Układnice przenoszą ciężkie lub lekkie towary na paletach lub w pojemnikach i występują w wersjach jedno lub wielokolumnowych. Współpracują najczęściej z wózkami widłowymi, innymi rodzajami przenośników, sortownikami. Ciekawe możliwości zapewniają układnice obrotowe z pozycją na wprost i bocznymi. Dzięki dobremu rozplanowaniu ustawienia w magazynie dochodzi do zawężenia korytarzy międzyregałowych, co oznacza oszczędności na wykorzystaniu ograniczonej przestrzeni.

Budowa technologii

Układnice składają się z belek, słupów, zespołu napędowego, a także z kabiny operatorskiej. Naprawy spawalnicze umożliwiają wzmocnienie wrażliwych elementów konstrukcji. Modernizację przeprowadza się nie tylko po konsultacji z serwisem, ale również producentem technologii.

Albo pełna automatyzacja, albo uwzględnienie kontroli operatora

Inny podział to układnice sterowane ręcznie lub całkowicie zautomatyzowane, ale wymagające większej kontroli technicznej. Udział operatora zapewnia większą kontrolę nad pobieraniem towarów. Maszyny poruszające się w korytarzu dają duży komfort i realnie oszczędzają energię pracowników. Powszechnie stosuje się prowadzenie górne lub dolne prowadnic uzależnione od preferencji projektowych występujących w magazynie.

Na zakończenie

Układnice nie muszą wykluczać z pracy wózków widłowych, ale stanowią profesjonalne uzupełnienie gospodarki magazynowej.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj