wozek paletowy reczny - Wózki paletowe (paleciaki) – podstawowe rodzaje

Wózki paletowe (paleciaki) – podstawowe rodzaje

Wózki paletowe (paleciaki) – podstawowe rodzaje

Wózki paletowe, zwane także inaczej paleciakami znajdują zastosowanie w różnych obszarach działalności. Przydają się zarówno na magazynach, jak i sklepach wielkopowierzchniowych. Wraz z rozwojem możliwości konstrukcyjnych możemy zaobserwować postęp także w tym asortymencie. Oto krótki przewodnik po aktualnej ofercie paleciaków i ich rodzajach.

Ręczny wózek paletowy

Ręczne wózki paletowe wykorzystywane są szczególnie w pracach transportowych czy też podczas przygotowywania zamówionych towarów. Ich podział odbywa się ze względu na środowisko pracy i obsługiwane materiały. Wyróżniamy zatem: krótkie wózki paletowe, długie paleciaki, paleciaki ze stali nierdzewnej oraz ręczne wózki z wagą.

Pierwszy rodzaj jest z pewnością najpowszechniej spotykany, gdyż wyróżnia się między innymi łatwością obsługi oraz manewrowania i sporą uniwersalnością. Krótkie wózki mogą być z powodzeniem stosowane w różnych fabrykach, zakładach przemysłowych czy też sklepach detalicznych.

Długi wózek paletowy wybierany jest w razie konieczności obsługiwania materiałów o niestandardowym rozmiarze. Długie widły pomagają w złapaniu i bezpiecznym umieszczeniu na nim nawet wielkogabarytowych ładunków.

Wózki ze stali nierdzewnej przydatne będą szczególnie w sklepach spożywczych i sektorze gastronomicznym, gdzie wymagana jest praca w szczególnych warunkach. Często spotkać można je, chociażby w zakładach mięsnych.

Ręczne wózki paletowe ze wskaźnikiem wagi lub systemem wagowym doskonale sprawdzają się z kolei w czasie dokonywania rozliczeń z klientami i podczas kontrolowania ilości przyjmowanego, lub wysyłanego towaru.

Oddzielną grupą są natomiast paleciaki zasilane elektrycznie.

Elektryczny wózek paletowy

Wraz z popularyzacją silników elektrycznych, na rynek wkroczyły wózki paletowe wyposażone właśnie w tego rodzaju napęd. Śmiało można powiedzieć, że są to już nowoczesne urządzenia przemysłowe posiadające mnóstwo użytecznych opcji. Także i w tym względzie dokonać można podstawowego podziału, który obejmuje te w prostej odmianie (przypominające klasycznego paleciaka), modele z platformą dla operatora oraz elektryczne wózki paletowe z masztem.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj