przedluzki do widel - Przedłużki do wideł – kiedy są stosowane?

Przedłużki do wideł – kiedy są stosowane?

Widły w wózkach są kluczowe, by można było wykonywać podstawowe zadania. Czasami jednak może okazać się, że te zamontowane standardowo są po prostu zbyt krótkie. W takim przypadku doskonale sprawdzają się przedłużki do wideł. Czym one dokładnie są i jak je dobrać?

Dlaczego warto stosować przedłużki do wideł?

Czasami niektóre zadania wymagają zastosowania dłuższych wideł. Warto wówczas postawić właśnie na przedłużki. Rozwiązanie to ma bardzo wiele zalet w porównaniu do zamiennego użycia dłuższych wideł. Same przedłużki są około 4 razy lżejsze niż widły. Dzięki temu o wiele łatwiejszy staje się zarówno ich transport, jak i montaż. Szybkość montażu jest zresztą niezwykle istotna, gdyż pozwoli błyskawicznie dostosować osprzęt do wideł do czekających zadań.

Tylko wysoka jakość

Z uwagi na to, że przedłużki do wideł odpowiadają za podnoszenie niejednokrotnie nawet bardzo ciężkich ładunków, muszą zawsze spełniać odpowiednie kryteria wytrzymałościowe. Ważne, aby pamiętać o tym, iż w trakcie podnoszenia powinny one znajdować się jak najbliżej podłoża. W przeciwnym razie może bowiem dojść do uszkodzenia zarówno samego wózka widłowego, jak i przenoszonego ładunku.

Jak dobrać właściwą przedłużkę do wideł?

Podczas doboru odpowiedniej długości przedłużek, należy zawsze brać pod uwagę to, aby stanowiły one co najmniej 60% długości wideł. Przykładowo zatem, jeśli widły mają co najmniej 840 mm, to wówczas właściwa będzie przedłużka mierząca 1400 mm. Do wideł nie krótszych niż 900 mm, należy już z kolei wydłużyć przedłużkę do 1500 mm. Jak zatem widać wartości te są bardzo mocno ze sobą powiązane i zawsze należy rozpatrywać je równolegle. Tylko w takim przypadku będziemy mogli zapewnić sobie odpowiedni poziom i bezpieczeństwo pracy.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj