naprawa chlodnicy w wozku widlowym 300x180 1 - Naprawa chłodnic w wózku widłowym – co obejmuje? Jak się ją przeprowadza?

Naprawa chłodnic w wózku widłowym – co obejmuje? Jak się ją przeprowadza?

Wózki widłowe to urządzenia mocno eksploatowane w codziennej pracy i wymagające regularnego serwisu chłodnicy. To jeden z kluczowych elementów niezbędnych do sprawnego działania pojazdu.

Dlaczego warto możliwie najszybciej zgłosić się do serwisu?

Awaria chłodnicy może przełożyć się bezpośrednio na stan silnika, a co za tym idzie zwiększyć koszty całej naprawy wózka widłowego. Operator, który uzupełnia płyn chłodniczy, powinien zwrócić szczególną uwagę na stan techniczny podzespołów w celu wykluczenia wycieku. Aktualnie naprawy chłodnic w wózkach widłowych prowadzi się z wykorzystaniem części wcześniej zregenerowanych lub nowych. To daje nieco większą elastyczność przy poszukiwaniu serwisu. Niepokojące sygnały wskazujące na problemy techniczne to inny kolor spalin, utrudnienia w przenoszenia ładunków, zmiana dźwięku silnika.

Podstawowe kwestie związane z naprawą chłodnicy w wózku widłowym

Naprawy chłodnic w wózku widłowym przeprowadza się po wyłączeniu silnika i najlepiej odcięciu zasilania. Serwis wymaga ostudzenia całego układu chłodniczego oraz oczyszczenia podzespołów. Po usunięciu uszkodzonej części warto ocenić stan reszty elementów. Odwołanie się do instrukcji producenta wózka widłowego to dobry pomysł, dzięki któremu można wyeliminować błędy z dokręcaniem i uszczelnieniem. Niektóre usterki chłodnic wymagają jedynie szybkiego spawania. Oczywiście po wszystkich pracach serwisowych należy ocenić szczelność chłodnicy pod ciśnieniem. Przy okazji wymiany chłodnicy przyda się też inwestycja w nowy pasek klinowy.

Na zakończenie

Wózki widłowe wymagają regularnych przeglądów, a każda zmiana dźwięku silnika to powód do niepokoju. Najlepiej podejmować działania serwisowe szybko, szczególnie po wykryciu usterki chłodnicy ze względu na utrzymanie dobrego stanu silnika. Nowe chłodnice występują najczęściej z roczną gwarancją, więc to duży komfort dla operatora. Większość nieścisłości przy planowaniu serwisu rozwiewa dokładna instrukcja producenta, więc przed zakupem urządzeń do transportu wewnętrznego warto zwrócić na nią szczególną uwagę.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj