czesci zamienne do wozkow jungheinrich

Wózki widłowe i paletowe Jungheinrich – popularne modele i główne zalety urządzeń marki

Ręczne przenoszenie towarów w magazynie lub sklepie wielkopowierzchniowym byłoby niezwykle czasochłonne. Dlatego właśnie wykorzystuje się wózki paletowe i widłowe, które znacznie usprawniają procesy logistyczne. Jungheinrich to jeden z wiodących producentów wózków widłowych i paleciaków – w swojej ofercie ma szeroki wybór ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, które są cenione przez pracowników i przedsiębiorców z wielu branż.

Wygodne i praktyczne ręczne wózki Jungheinrich

Ręczne wózki paletowe można spotkać w hurtowniach, magazynach czy sklepach – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie przestawianie dużych ilości towarów. Udźwig paleciaka (do 3 ton) pozwala na przewożenie pojedynczych palet towarów. W ofercie Jungheinrich dostępne są wózki dopasowane do standardowych europalet, a także model z widłami o długości do 2,4 metra i z regulowaną szerokością.

Wózek AM 22 to prawdziwa klasyka – jest uniwersalny, lekki i prosty w obsłudze. Ze względu na łatwo dostępne części do paleciaków Jungheinrich łatwo utrzymać go w dobrym stanie technicznym. Ręczny wózek idealnie sprawdza się do przewożenia towarów na krótkich dystansach. W przypadku bardzo płaskich palet można skorzystać z wózka AM 15l, a do wyjątkowo ciężkich ładunków warto użyć modelu AM 30 o zwiększonym udźwigu. Ze względu na prostą i przemyślaną konstrukcję wózków Jungheinrich czas serwisu i prac konserwacyjnych zwykle nie przekracza kilku godzin.

Akumulatorowe wózki unoszące – nowoczesne rozwiązanie do prac magazynowych

Zastosowanie pojazdów z silnikami elektrycznymi w procesach logistycznych cały czas się zwiększa. Rozwiązaniem pośrednim między wózkiem ręcznym, a widłowym jest akumulatorowy wózek unoszący. To rozwiązanie zaprojektowane z myślą o przenoszeniu towarów na średnich dystansach. Wózki unoszące Jungheinrich z serii ERE są w stanie poradzić sobie z towarem o masie do 3 000 kg i unieść go na wysokość 122 milimetrów. Daje to możliwość przewożenia cięższych palet nawet przez trudny teren.

Podczas serwisu akumulatorowego wózka unoszącego sprawdza się jego stan techniczny, a także żywotność baterii. Rozszerzone przeglądy konserwacyjne pozwalają wydłużyć żywotność urządzenia i zwiększyć jego wydajność w długim okresie czasu. W razie niespodziewanej awarii serwis jest w stanie szybko wymienić uszkodzony element, przywracając wózek do pełnej sprawności.

Wózki wysokiego składowania do zadań specjalnych

W wielkopowierzchniowych halach magazynowych składuje się towary nie tylko na niskich, ale też wysokich regałach. Wysokość składowania towarów może wynosić nawet 13 metrów. Najwyższą wysokość zapewnia wózek Jungheinrich ETV/M 318-325. Urządzenia z tej serii pracują niezwykle wydajnie dzięki technologii Jungheinrich loweringPRO. Wózki zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pracy, więc zapewniają wysoki poziom widoczności, a sam maszt pracuje cicho i sprawnie. Maszt może pracować bez przestojów i opuszczać się z prędkością 1,2 metra na sekundę.

Urządzenia pracujące w magazynach wysokiego składowania są eksploatowane bardziej intensywnie, dlatego podlegają większemu zużyciu. Widły do wózka Jungheinrich są łatwo dostępne. Można je wymienić, gdy ulegną zużyciu w wyniku nadmiernej eksploatacji lub uszkodzeń mechanicznych. Serwisanci kontrolują stan wideł podczas cyklicznych przeglądów.

Serwisowanie wózków widłowych z napędem elektrycznym

Akumulatorowe wózki widłowe cieszą się coraz większą popularnością, a ich serwisowanie pozwala wydłużyć żywotność akumulatorów i w bezpieczny sposób wykonywać nawet skomplikowane zadania. Podczas serwisowania wózków, które posiadają napęd elektryczny, serwisanci dokonują dokładnej inspekcji akumulatorów oraz instalacji elektrycznej w urządzeniu. Zapewnia to pełną wydajność wózków widłowych w całym okresie ich eksploatacji. Podczas okresowego badania technicznego można uzyskać informacje dotyczące prawidłowej eksploatacji wózka akumulatorowego.

Korzystając z pomocy profesjonalnego serwisu, należy sprawdzić nie tylko stan elementów związanych z akumulatorem, ale też poziom zużycia opon i wideł, ogólny stan techniczny oraz poziom płynu hydraulicznego. Duża liczba wykwalifikowanych techników znających wózki Jungheinrich pozwala na prowadzenie szybkich napraw.

Długoterminowa konserwacja wózków widłowych

Wózki widłowe Jungheinrich mogą służyć przedsiębiorcom przez wiele lat. Wymaga to dwóch rzeczy – prawidłowej eksploatacji oraz regularnego serwisowania. Dzięki długoterminowej konserwacji wózków widłowych przez specjalistów można wydłużyć okres sprawności wózka i zminimalizować ryzyko przestojów. Wprawdzie w razie awarii części do wózków Jungheinrich są łatwo dostępne – zarówno oryginalne, jak i zamienniki – ale takich sytuacji można uniknąć, wdrażając odpowiednie procedury i regularnie sprawdzając stan techniczny sprzętu.

Do działań prewencyjnych zalicza się regularną wymianę oleju, wykonywanie przeglądów akumulatorów w wózkach elektrycznych czy sprawdzanie stanu ogumienia. Zaplanowanie długofalowej konserwacji wózków widłowych i paleciaków daje możliwość przewidzenia kosztów i ustalenia dogodnych terminów niezbędnych przeglądów i prac serwisowyc

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj