Przedluzki do widel 1 - Przedłużki do wideł w wózku widłowym – kluczowe parametry

Przedłużki do wideł w wózku widłowym – kluczowe parametry

Przedłużki do wideł w wózku widłowym – kluczowe parametry

Przedłużki do wideł w wózku widłowym to stalowe elementy, które umożliwiają zwiększenie długości roboczej wideł. To prosta i stosunkowo lekka konstrukcja sprawdzająca się w magazynach lub centrach logistycznych, w których transportuje się towary o różnych gabarytach. Nakładka przedłuża widły, jednak nie zmienia ich dopuszczalnego udźwigu.

Długość i szerokość nakładki

Dobierając przedłużki do wideł, należy zwrócić szczególną uwagę na ich długość oraz szerokość. W celu zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, widły powinny stanowić minimum 60% długości przedłużki. Oznacza to, że dla wideł sięgających na 1000 mm możliwe jest zastosowanie nakładki nie dłuższej niż 1670 mm. Korzystanie z nieodpowiedniego osprzętu może doprowadzić do wygięcia się lub złamania nakładki. Istotne znaczenie ma również szerokość osprzętu. Przyjmuje się, że otwór wewnętrzny przedłużki powinien być o 1-2 cm szerszy od wideł. Pozwoli to łatwo nałożyć nakładkę, a jednocześnie zminimalizować ryzyko jej zsunięcia się z wideł. Przedłużki nakłada się wyłącznie na sprawne widły. Nie mogą być stosowane do maskowania wad lub występujących uszkodzeń.

Jakość i trwałość konstrukcji

Decydując się na zakup nakładek na widły, należy zwrócić uwagę na ich jakość. Zalecane jest korzystanie z markowych produktów, które spełniają odpowiednie wymogi i zostały dopuszczone do użytku w Unii Europejskiej. Istotne znaczenie ma także rodzaj materiałów użytych do produkcji. W sprzedaży dostępne są przedłużki otwarte oraz zamknięte. Pierwsze wytwarzane są z pustych w środku profili otwartych. Przedłużki z profili zamkniętych charakteryzują się większą wytrzymałością i trwałością. Bezpieczne nakładki na widły powinny być wyposażone w solidny i stabilny system mocowania, który zabezpieczy je przed przypadkowym zsunięciem. Wysokiej jakości sprzęt wyróżnia się także estetycznym wyglądem oraz precyzyjnym wykonaniem, dzięki czemu jego nakładanie i zdejmowanie nie nastręcza operatorowi wózka widłowego żadnych trudności.

Prawidłowo dobrane przedłużki do wideł zwiększają funkcjonalność wózka widłowego. Wysokiej jakości sprzęt umożliwia szybką i bezpieczną obsługę ładunków, co przekłada się na zwiększenie wydajności pracy.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj