widly wozka widlowego - Naprawy spawalnicze wózków widłowych – jakich elementów dotyczą najczęściej?

Naprawy spawalnicze wózków widłowych – jakich elementów dotyczą najczęściej?

Naprawy spawalnicze w wózkach widłowych nie są niczym nowym. Polegają one na naprawieniu powstałych wskutek użytkowania usterek. Jakie elementy mogą zostać w ten sposób zregenerowane i jak to wygląda w praktyce, piszemy poniżej.

Jak przebiega naprawa spawalnicza w wózku widłowym?

Gdy dochodzi do uszkodzenia wynikającego z długotrwałego użytkowania, to wówczas często stosowane są nakładki wzmacniające. Dzięki nim możliwe jest jeszcze mocniejsze zwiększenie skuteczności wykonywanego spawania. Profesjonalna naprawa powinna nie tylko zidentyfikować problem, lecz również zaprojektować dalsze działania likwidujące problem. Właściwe działania naprawcze rozpoczynają się zawsze od wizualizacji uszkodzeń, dzięki czemu spawacz ustali, w którym miejscu należy położyć spoinę. Później dokonuje się ich oczyszczenia z rdzy i innych osadów oraz powłok lakierniczych. Dopiero po tych czynnościach można rozpocząć spawanie pęknięć i opcjonalnie taż nakładek.

Jakie elementy naprawiać spawaniem w wózkach?

Jak można się domyślić nie wszystkie elementy można i warto w wózku widłowym spawać. Jedną z bardziej powszechnych czynności w tym zakresie jest spawanie wideł wózka widłowego. Taką czynność zawsze warto dobrze przemyśleć. Kiedy po stanie wideł widać, iż są już mocno zużyte, wówczas o wiele lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie ich wymiana na nowe. Oprócz tego naprawom spawalniczym można poddać także kabinę, maszt, paletyzer, obrotnicę, karetkę i wiele innych.

Podsumowanie

Na koniec pamiętajmy, aby regularnie kontrolować stan techniczny używanych wózków widłowych. Dzięki temu znacznie zwiększymy prawdopodobieństwo uniknięcia niebezpiecznych zdarzeń. Dodatkowo dzięki naprawom spawalniczym w wózkach widłowych uchronimy się przed koniecznością zakupu nowych elementów wózka widłowego, które nierzadko są bardzo kosztowne.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj