Naprawa hydrauliki silowej - Naprawa hydrauliki siłowej w wózku widłowym – na czym polega?

Naprawa hydrauliki siłowej w wózku widłowym – na czym polega?

Naprawa hydrauliki siłowej w wózku widłowym – na czym polega?

Elementy hydrauliki siłowej stanowią obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań w sektorze przemysłowym oraz wielu innych. Siłowniki hydrauliczne wykorzystywane są między innymi w maszynach budowlanych i przemysłowych. Zapewniają ogromny potencjał roboczy, jednocześnie są bardzo efektywne w trakcie pracy i pozwalają na intensywną eksploatację urządzenia. Pomimo bardzo wysokiej jakości elementów konstrukcyjnych może jednak dojść do ich uszkodzenia.

Regeneracja hydrauliki siłowej

Regeneracja oznacza możliwość przywrócenia dawnej sprawności układowi hydraulicznemu. Naprawa hydrauliki siłowej jest oczywiście możliwa i rzadko zachodzi potrzeba wymiany całego systemu. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż poszczególne elementy mogły ulec całkowitemu zużyciu, co przekłada się na potrzebę ich wymiany. Dlatego w profesjonalnych serwisach, które zajmują się tego rodzaju usługami, pierwszym etapem pracy jest lokalizacja źródła problemu. Wadliwy element zostaje rozebrany na części pierwsze i poddany dokładnemu badaniu technicznemu. Pozwala ono stwierdzić poziom zużycia poszczególnych elementów oraz zlokalizować ten uszkodzony. Następnym krokiem jest stwierdzenie, które z poszczególnych części układu uległy trwałemu zniszczeniu, które natomiast mogą zostać poddane regeneracji. Na tej podstawie przygotowany zostaje kosztorys, wraz z zakresem prac, listą części, które należy wymienić. W znaczącej liczbie przypadków proces ten jest o wiele bardziej korzystny finansowo niż zakup nowego układu. Jedną z podstawowych przyczyn problemów z układem hydraulicznym jest jego rozszczelnienie, które powoduje spadek potencjału mocy. Prace serwisowe mające na celu przywrócenie szczelności całemu systemowi należą do standardowych usług naszego serwisu wózków widłowych.

Profesjonalna naprawa układów hydraulicznych

Dzięki doświadczeniu, dostępowi do części zamiennych, jak również wiedzy technicznej, która pozwala na przywrócenie sprawności układom hydraulicznym, możliwa jest regeneracja siłowników w wózku widłowym. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj