awarie wozka widlowego - Które części wózka widłowego są najbardziej podatne na awarie?

Które części wózka widłowego są najbardziej podatne na awarie?

Które części wózka widłowego są najbardziej podatne na awarie?

Wózki widłowe wykorzystywane są do przenoszenia ciężkich palet podczas rozładunków. Niezastąpione są również podczas układania towaru w magazynie. Są niezbędne w codziennej pracy wszędzie tam, gdzie mamy styczność z przewożeniem ciężkich produktów.

awarie wozka widlowego - Które części wózka widłowego są najbardziej podatne na awarie?

Ze względu na to, że wózki widłowe przystosowane są do przenoszenia dużego ciężaru, musimy zadbać o to, by na bieżąco dokonywać przeglądu maszyny. Sprzęt bez odpowiedniej konserwacji może ulec poważnej awarii, której naprawienie będzie wiązało się z dużymi kosztami.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Baczną uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na widły do wózków widłowych. Należy zadbać o to, by dostosować udźwig maszyny do ciężaru przenoszonego towaru. Inaczej może dojść na przykład do przeciążenia i zgięcia wideł. Ważne jest też zwrócenie uwagi na siłowniki odpowiedzialne za podnoszenie i opuszczanie ładunków. Ich nieprawidłowe działanie unieruchomi nasz pojazd. Jeśli zaobserwujemy, że silnik pracuje w niewłaściwy sposób lub wyłącza się samoistnie, przyczyną może być awaria skrzyni biegów lub układu kierowniczego. Gdy pojazd traci moc i właściwości jezdne winowajcą najprawdopodobniej są uszkodzenia połączeń linowych. Zmniejszona wydajność może wynikać także z usterki turbosprężarek. W czasie standardowych przeglądów wózka należy również zwrócić uwagę na chłodnice – z biegiem lat może dojść do ich zakamienienia lub rozszczelnienia. Uszkodzone części nie będą właściwie chłodzić silnika, co może wiązać się z kolejnymi, poważnymi awariami.

Wózki widłowe projektowane są w taki sposób, by bez problemu radzić sobie z dźwiganiem dużych ciężarów. Ich codzienna eksploatacja wpływa na wysokie zużycie poszczególnych elementów, co może doprowadzić do awarii maszyny. Należy dokonywać przeglądu wózków według zaleceń producenta. Najczęściej konserwację przeprowadza się co 30 dni. Wiele typowych usterek można też naprawić w odpowiednim serwisie, który ma uprawnienia nadane przez UDT.

Zostaw kontakt!

Udostępnij artykuł

Skopiuj link do pamięci

Kopiuj